Wanny z hydromasażem są znane pod nazwą handlową Jacuzzi. Twórcą wanien Jacuzzi jest Amerykanin włoskiego pochodzenia Candido Enzo Jacuzzi który wyemigrował do Ameryki z Włoch.
Wynalazł jacuzzi z hydromasażem dla swojego syna, który od urodzenia cierpiał na reumatoidalne zapalenie stawów. Jacuzzi zbudował pompę, która umożliwiła opracowanie urządzenia do hydroterapii. Zaprojektował pierwszą w historii autonomiczną wannę z jacuzzi a swoje urządzenie opatentował. Wanna 1968 roku została wprowadzona na rynek jako pierwsza wanna do hydroterapii firmy Candido Jacuzzi. Ważnym elementem wanny z hydromasażem jest system filtrowania wody, większość akrylowych wanien z hydromasażem będzie miała system filtrów nabojowych i pompę do wanny z hydromasażem.
Należy regularnie sprawdzać, czy system filtracji działa prawidłowo. Ważne jest, aby pamiętać, że gdy wkład filtra do wanny z hydromasażem jest zabrudzony, jego wydajność pogorszy się, prowadząc do przepuszczania zanieczyszczeń.
Zwykle wkłady wymagają czyszczenia co tydzień, oczywiście w zależności od użytkowania jednak zalecane jest częste czyszczenie, czasem do wanny może nalecieć wiele zanieczyszczeń z drzew. Bardzo popularne jest montowanie tego rodzaju wanien przed domem w ogrodzie, z pewnością jacuzzi pod gwiazdami to doskonały sposób na spędzenie wieczoru. Najpopularniejszymi środkami odkażającymi do wanny z hydromasażem są chlor i brom. Można stosować specjalne granulki, które można dodawać do wody, oczywiście wcześniej należy bardzo dokładnie zapoznać się z zaleceniami co do ilości dozowania. Należy zauważyć, że szybkość zużycia chloru będzie się różnić w zależności od warunków. Zaleca się codzienne testowanie wody w wannie z hydromasażem, dodatkowo bardzo ważne będzie zabezpieczenie wanny w czasie kiedy nie będzie używana. Wówczas można założyć specjalny pokrowiec, zabezpieczy on wannę przed przedostaniem się zanieczyszczeń. Przykładowo jesienią może to niej nalecieć wiele liści, które mogą zapchać filtr i pompę, dodatkowo mogą pojawić się różnego rodzaju insekty.