Jeśli szukasz odpowiedniego sprzętu leśnego dla swojej firmy, najpierw musisz określić, który sprzęt do pozyskiwania drewna zapewni największy zwrot z inwestycji, który model będzie najlepszy dla Twoich potrzeb i która marka ma najwięcej pozytywnych recenzji.

Zakup zapewni natychmiastową własność, ale wymaga znacznych nakładów pieniężnych z góry. Finansowanie, czy to w formie leasingu, czy pożyczki, zapewnia wiele korzyści firmom o skromniejszych dochodach. Sprzęt leśny i sprzęt do pozyskiwania drewna zużywają się. Średnia żywotność sprzętu leśnego wynosi od 12 000 do 20 000 godzin. Patrząc z perspektywy, sprzęt budowlany wytrzymuje średnio o 34 procent dłużej, niż sprzęt leśny. Chociaż niektóre naprawy sprzętu leśnego są nieuniknione, częstotliwość napraw rośnie wraz ze starzeniem się sprzętu, co wpływa na produktywność i zyski firmy. Nowy sprzęt zmniejszy liczbę napraw i zwiększy wydajność pracy.

Finansowanie zakupu sprzętu zapewni przepływ gotówki na dodatkowe ulepszenia i jeszcze bardziej zwiększy efektywność przedsiębiorstwa.

Większość firm decyduje się na wypożyczenie lub leasing maszyn, aby zmniejszyć presję na przepływy pieniężne wynikające z zakupu sprzętu, i całkiem słusznie. Sprzęt leśniczy nie jest tani i może pochłonąć sporą ilość gotówki. Czynniki sezonowe mają różny wpływ na przemysł leśny. Chociaż czasem zimy są łagodne, w niektórych okresach oraz rejonach występują obfite opady śniegu i wilgoć, które wymagają zamknięcia dróg i zakończenia prac. Wysokiej jakości i odpowiednio dobrany osprzęt leśniczy liv zapewni wydajną i bezpieczną pracę w przemyśle pozyskiwania i obróbki drewna. Ponieważ produkcja naturalnie zwalnia w tych okresach, sensowne jest odpowiednie rozłożenie płatności za sprzęt, co pozwoli zaoszczędzić pieniądze, gdy firma działa wolniej lub ma przestój. Nie każdą firmę stać na modernizację i wymianę sprzętu co kilka lat. Zakup lub wypożyczenie używanego sprzętu zapewnia wszystkie korzyści wynikające z posiadania nowych maszyn, ale za bardziej przystępną cenę.