Nawet ktoś, kto nigdy tego nie zrobił, może zebrać bukiet. Aby to zrobić, bądź cierpliwy, uruchom wyobraźnię i posłuchaj rad profesjonalisty. Samodzielne zebranie bukietu nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka, ale kiedy stworzysz swoją pierwszą kompozycję i zaprezentujesz ją słowami „Sam zrobiłem ten bukiet!”, Podziwiający wygląd będzie najlepszym prezentem dla Ciebie. Najważniejsze – nie martw się, na pewno Ci się uda! A więc zaczynamy!

PULPETY W KOPERCIE

Będziesz potrzebował: trzech tulipanów, gałązek kamelacium (można je wymienić na inne), taśmy papierniczej (5 mm), cienkiej tkaniny (gospodarstwa domowego), kawałka folii lub małej plastikowej torby, ostrych nożyczek, ozdobnej wstążki w kolorze tulipanów.

Robimy bukiet: naprzemiennie tulipany z gałęziami, zbieramy bukiet. Obetnij końce o 1–2 cm Zwilżyć cienką szmatkę wodą i mocno owinąć łodygi. Następnie owinąć łodygi i serwetkę folią lub celofanem i przymocować wszystko taśmą, owijając ją szczelnie 3-4 razy. Następnie pakujemy bukiet w folię lub papier woskowany – układamy go jak kopertę. Na koniec zawiązujemy kopertę tulipanami wstążką.

RÓŻE W VASCULA

Potrzebne będą: gałąź eukaliptusa, nożyczki, wstążka i trzy róże (mogą to być dowolne inne rodzaje kwiatów), miniaturowy wazon. Jeśli wazon wykonany jest z kolorowego szkła, kwiaty szczególnie dopasowane do odcienia wazonu będą wyglądać szczególnie imponująco.

Robimy bukiet: Obierz łodygi róży i eukaliptusa z liści do około połowy. Wytnij łodygi i włóż uzyskany bukiet do wazonu. Zawiąż szyję wazy za pomocą taśmy. Bukiet jest gotowy!

Przy okazji. Teraz modne jest dawanie małych bukietów w miniaturowym wazonie. Ponadto później będzie mogła udekorować jakąś niszę w domu.

SKŁAD NADZWYCZAJNY

Potrzebne będą: kwiatowa gąbka, głęboka miska z wodą, pojemnik o nietypowym kształcie (może to być wazon, figurka z pustym ptakiem lub inny mały pojemnik), gałązka eukaliptusa, róże w sprayu i goździki, nożyczki.

Komponujemy kompozycję: Wytnij gąbkę do rozmiaru pojemnika, w którym następnie wstawisz kwiaty do bukietu. Następnie zanurz gąbkę w misce z wodą. Gąbka powinna stopniowo wchłaniać wodę i topić się. To zajmie trochę czasu, więc bądź cierpliwy. Nie spiesz się, gąbka powinna być dobrze namoczona w wodzie. Następnie gąbkę należy umieścić w pojemniku (na przykład wazonie). Róże i goździki należy wyciąć, aby 2-3 cm pozostały do ​​podstawy. Ostrożnie włóż wycięte kwiaty i liście eukaliptusa do gąbki. Okazała się piękna miniatura.

Gatunek KLASYCZNY

Potrzebne będą: siedem róż, gałąź eukaliptusa, taśma biurowa (5 mm), ostre nożyczki, taśma dekoracyjna.

Tworzymy bukiet: wykonuje się go tradycyjną techniką, gdy łodygi kwiatowe układa się spiralnie, ściśle do siebie. Ale najpierw musisz wyczyścić liście łodyg róż do mniej więcej połowy. Następnie przytnij końce łodyg o 2-3 cm, a następnie, spiralnie, połóż łodygi, naprzemiennie róże i zielenie. Następnie mocno pociągnij taśmą – owinąć co najmniej 10 razy. Na koniec zamaskuj taśmę taśmą dekoracyjną. Bukiet jest gotowy!

Wskazówka Gałęzie eukaliptusa sprawią, że każdy bukiet będzie bardziej reprezentacyjny, ponieważ liście eukaliptusa są eleganckie, tworzą objętość, ale nie obciążają kompozycji. Ponadto gałęzie eukaliptusa są korzystne z punktu widzenia ekonomii, ponieważ jedną gałąź można podzielić na kilka części.