Nawet jeśli nie musisz się ubierać formalnie zbyt często, powinieneś posiadać w swojej szafie kilka bardziej eleganckich zestawów ubrań i butów, które założysz na specjalne okazje, takie jak świąteczny obiad czy ważne uroczystości rodzinne.

Nigdy nie wiadomo, kiedy nadarzy się nam okazja do założenia garnituru i krawata, dlatego warto posiadać takie elementy garderoby, aby w razie potrzeby ubrać się odpowiednio do okoliczności.

Dobierz ubrania tak, aby komfortowo się czuć o każdej porze roku

Znalezienie ostatecznej listy niezbędnych elementów garderoby jest trudne, głównie dlatego, że każdy mężczyzna ma inne potrzeby. Musisz po prostu obserwować siebie, zobaczyć, co robisz w ciągu tygodnia, wziąć pod uwagę pogodę, własny styl ubierania o pracy i na co dzień, a także ile jesteś skłonny wydać na ubrania w ciągu roku. Odnośnie płaszczy, skórzanych butów, garniturów i odzieży wierzchniej kieruj się najlepszą oceną użytkowników, ponieważ na takie elementy nie bez powodu wydajemy najwięcej. Muszą być one doskonałej jakości, by posłużyły nam przez wiele lat.
Swetry męskie online
Jeśli mieszkasz w naprawdę zimnym klimacie, możesz potrzebować wielu elementów odzieży wierzchniej z solidną izolacją. Jeśli mieszkasz w bardziej umiarkowanym rejonie, prawdopodobnie możesz posiadać tylko płaszcz, trencz i pikowaną kurtkę. Warto również posiadać ubrania zaliczane do warstw środkowych, jak swetry, bluzy, marynarki, czy kardigany. Zimą mamy tendencję do zakładania ubrań warstwami, pomyśl o bieliźnie termicznej, koszuli zapinanej na guziki, swetrze i płaszczu, więc grubość i dopasowanie każdej warstwy powinny być strategiczne. Ogólnie rzecz biorąc, nasze najbardziej zewnętrzne warstwy są bardziej luźne, więc możemy pomieścić dodatkowe warstwy pod spodem. Nigdy nie powinieneś mieć tak wąskiego płaszcza, że nie możesz nosić pod spodem niczego poza koszulą.

Jak dobierać ubrania na upały i wyglądać stylowo

Zupełnie inaczej ma się sytuacja w lecie, kiedy nie zakładamy warstw w ogóle, ewentualnie zabieramy ze sobą bluzę czy lekką kurtkę wychodząc z domu, aby w razie potrzeby założyć ją wieczorem, jeśli zrobi się chłodniej. Jeśli chcesz założyć sweter pod kurtkę sportową, powinna to być wersja z cieńszej wełny lub kaszmiru z szerszymi otworami na ramiona, aby uzyskać idealne dopasowanie. Blezery też sprawiają niektórym mężczyznom kłopoty. Marynarki na lato są zaprojektowane tak, aby przylegały do ciała, zapewniając dopasowany wygląd. Ale zimą potrzebujesz trochę więcej miejsca, abyś mógł założyć pod nią sweter. Szukaj wyrazistych, neutralnych tkanin. I pamiętaj, że nowoczesny krój zapewnia wszechstronność noszenia, bez względu na to, jak często zakładasz marynarkę, garnitur czy płaszcz.

O trendach na lato w modzie męskiej przeczytasz więcej na stronie http://www.swiat-kobiet.pl/moda-meska-2020-poznaj-trendy-na-nadchodzace-lato/. Jeśli chodzi o spodnie, wielu mężczyzn rezygnuje z dżinsów lub w ogóle z długich spodni w lecie. Są jednak takie sytuacje, kiedy założenie spodni z długimi nogawkami jest wskazane, dlatego warto posiadać w swojej garderobie nie tylko szorty, ale również dżinsy z cienkiego denimu w jaśniejszym kolorze oraz inne spodnie materiałowe, eleganckie ale przewiewne, odpowiednie do noszenia latem.