Suche końcówki włosów, mała objętość i pozbawione są blasku, jeśli chodzi o nasze włosy, warto stawiać na wysokie standardy.

Najczęstszym błędem w pielęgnacji włosów jest błędna ocena rodzaju włosów, w rezultacie szybko uciekamy się do niewłaściwego produktu i nie zapewniamy naszym włosom odpowiedniej ilości pielęgnacji, jakiej potrzebują. Jeśli masz cienkie włosy, najlepiej wybrać szampon, który przeznaczony jest do włosów delikatnych. Zbyt częsta pielęgnacja obciąża cienkie włosy i sprawia, że stają się płaskie i mało odporne. Lepsze są szampony wzmacniające, z pantenolem lub owocowymi ekstraktami z ananasa lub cytryny, które wzmacniają włókna włosów. Dzięki specjalnym szamponom zwiększającym objętość cienkie włosy wyglądają na pełniejsze. Natomiast przy gęstych włosach można zastosować szampon z odżywczymi składnikami, który zapewnia intensywną pielęgnację. Świetne są na przykład oleje roślinne, keratyna, pantenol i nienasycone kwasy tłuszczowe. Składniki niezbędne dla zdrowych włosów

Algi, minerały morskie i aloes również nawilżają włosy.

Podobnie jak w przypadku pielęgnacji twarzy, z czasem wypracowujemy własną rutynę mycia włosów, której się trzymamy. Jednak każdy, kto jest niezadowolony ze swojej grzywy, powinien ponownie rozważyć tę rutynę. Najczęstszą przyczyną matowych, matowych włosów nie jest ani suszenie, ani stylizacja, a niewłaściwa metoda mycia. Aby stymulować wzrost nowych, zdrowych włosów, należy skupić się na ukrytej części włosa na cebulce, najniższej części. Dieta odgrywa w tym kontekście ważną rolę. Składniki odżywcze sprzyjające wzrostowi włosów to witamina C, dla mocnych włosów, witamina A dla dobrego zaopatrzenia w sebum, cynk dla tworzenia keratyny, żelazo dla zaopatrzenia w tlen i dla wzmocnienia komórek oraz witaminy z grupy B dla wzrostu komórek, siarka do syntezy keratyny, oraz kwasy tłuszczowe omega-3. Włosy różnią się w zależności od osoby. Niektórzy mają gęste włosy, inni mniej. Najważniejszą rzeczą w każdym przypadku jest ochrona włosów od zewnątrz i od wewnątrz, aby zawsze wyglądały atrakcyjnie. Warto stosować różnego rodzaju kosmetyki takie jak EcoLab aktywne serum do włosów.