Jeśli Twoje zęby sprawiają, że najzwyczajniej w świecie wstydzisz się uśmiechać w gronie znajomych to powinieneś wziąć pod uwagę wizytę u lekarza specjalisty jakim jest ortodonta.

To właśnie ortodonci specjalizują się w naprawianiu uśmiechu wielu osób, a dzięki temu pozwalają się wyzbyć wszelkich kompleksów związanych z nieprawidłowym zgryzem, czy krzywymi zębami. Leczenie ortodontyczne może być przeprowadzone zarówno o dzieci i młodzieży, jak również u osób dorosłych. Wszystko zależy od tego z jakimi wadami się borykamy. Dlatego najważniejszy jest pierwszy krok i umówienie się na pierwszą wizytę u lekarza ortodonty. To właśnie wtedy, dzięki tej konsultacji dowiemy się, jaka najlepsza metoda leczenia będzie wskazana właśnie dla naszego przypadku.
Najczęściej stosuje się oczywiście aparaty ortodontyczne, które dzięki swojej konstrukcji potrafią wymóc pewien ruch na naszych zębach, a także skorygować odpowiednio nasz zgryz. Aparaty ortodontyczne dzieli się na dwa typy – ruchomy i stały. Ruchomy aparat ortodontyczny przede wszystkim jest przeznaczony dla dzieci, które posiadają jeszcze zęby mleczne, a ich największym problemem jest zgryz. Ruchomy aparat najbardziej koryguje zgryz szczęk, natomiast w znacznie mniejszym stopniu koryguje pozycje samych zębów względem siebie. Leczenie ortodontyczne, kto powinien z niego skorzystać?

Stały aparat ortodontyczny znacznie mocniej wpływa swoją budową na prostowanie zębów.

Taki aparat składa się przede wszystkim z metalowych łuków, które są połączone z zamkami. Z kolei zamki, przyczepione do zębów są za pomocą ligatur, które mogą być wykonane dosłownie w każdym możliwym i dostępnym kolorze. Jest to dość istotna zaleta w przypadku młodzieży, ponieważ przy każdej wizycie kontrolnej ligatury mogą być wymienione na inne. O czym nie możemy zapomnieć to to, że przed rozpoczęciem leczenia ortodontycznego nasze zęby powinny być w stanie nienagannym, wolne od próchnicy, nie posiadające żadnych ubytków, oraz odpowiednio oczyszczone z kamienia. aparat ortodontyczny cena wrocław to strona której szukasz, jeśli jesteś z Wrocławia i chciałbyś się zdecydować na leczenie ortodontyczne.