Wypadanie włosów może być problemem zarówno mężczyzn, jak i kobiet, dotyczy również osób w różnym wieku.

Należy pamiętać, iż codziennie tracimy ponad 100 włosów, znajdujemy je na szczotkach oraz grzebieniach, jest to naturalny proces, jednak jeżeli zauważymy, iż włosów wypada więcej niż normalnie, wówczas warto sprawdzić, jakie mogą być tego przyczyny, jak zaradzić łysieniu.

Sprawdzone sposoby na wypadanie włosów

W jaki sposób pobudzić włosy do wzrostu?

Obecnie istnieje szereg skutecznych leków na wypadanie włosów. Do stymulacji mieszków włosowych i wytwarzania nowych cebulek włosowych stosuje się różne składniki aktywne. Warunkiem skuteczności większości tabletek na wypadanie włosów jest to, aby objawy nie postępowały zbyt daleko, ponieważ po obumarciu mieszków włosowych leki na wypadanie włosów już nie pomagają. Preparaty, które zapobiegają łysieniu, często zawierają witaminy, cynk, wiele składników pochodzenia roślinnego. Często zadaniem jest wzmocnienie cebulki włosa, lepsze odżywienie. Różnego rodzaju odżywki i szampony działają także na skórę naszej głowy, możemy wybrać także wiele suplementów diety oraz leków, które są dostosowane do indywidualnych potrzeb mężczyzn i kobiet.

Aktywne środki zawarte w lekach przeciwko łysieniu starają się aktywować porost nowych włosów, hamować wypadanie włosów lub mu zapobiegać. Wykorzystywane są między innymi kofeina, ekstrakt z chmielu, ekstrakt z korzenia łopianu, żeń-szeń, witaminy, aminokwasy, fragmenty białek karnityna i tauryna. Obok biotyny, minoksydyl jest najczęściej stosowanym aktywnym składnikiem leków przeciw wypadaniu włosów. Składnik ten działa bezpośrednio na mieszki włosowe i cebulki włosów. Badania pokazują, że leki przeciw wypadaniu włosów zawierające minoksydyl mogą stabilizować i spowalniać przebieg łysienia dziedzicznego. Warunkiem jest to, aby leczenie rozpoczęło się wcześnie, i aby wypadanie włosów nie postępowało zbyt daleko.

Jeżeli problem z wypadaniem włosów jest bardzo wyraźny, zmiana diety nie przynosi rezultatów, wówczas możemy udać się do lekarza, który może przepisać nam tabletki na wypadanie włosów. Obecnie środki farmaceutyczne są coraz bardziej skuteczne, mają one duży zakres działania, od wzmocnienia włosa poprzez działanie na skórę głowy. Sprawiają, iż nasze włosy są grubsze, silniejsze, dzięki temu zaczynają odrastać, a efekty łysienia zaczynają być niwelowane.