W Japonii jest wiele ciekawych miast, ale wśród nich wyróżnia się Hiroszima. Historia nie była łaskawa dla Hiroszimy, miasta najbardziej znanego ze zrzucenia na nią bomby atomowej podczas drugiej wojny światowej, co całkowicie zdziesiątkowało ludność i zniszczyło miasto.

Ale pomimo tak tragicznego wydarzenia Hiroszima całkowicie się odbudowała i dziś jest jednym z najlepszych miejsc, w których można wybrać się na wycieczkę po Japonii. Pobliska wyspa Miyajima to fantastyczne miejsce na spędzenie całego dnia, a zamek i muzea w Hiroszimie z pewnością zachwycą niejednego turystę. Odwiedzając Kobe, koniecznie trzeba spróbować światowej sławy wołowiny. Kobe może być punktem kulminacyjnym twojej podróży w Japonii oprócz Dotonbori. Kolejną ulicą do odwiedzenia w Kobe będzie tutejsza wersja Chinatown, która stwarza kolejną świetną okazję do spróbowania pysznego ulicznego jedzenia. Muzeum miejskie w Kobe to także świetny sposób na poznanie miasta i jego historii. Najpopularniejszy port Kobe, znany jako Kobe Harborland, to najlepsze zewnętrzne centrum rozrywki i zakupów, gdzie z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Port ma nawet piękny diabelski młyn, który stanowi przyjemny akcent.

Jeśli szukasz bardziej malowniczych okolic w Kobe, możesz odwiedzić Górę Rokko. Ten punkt orientacyjny jest lubiany zarówno przez turystów, jak i mieszkańców, i ma unikalną strukturę w porównaniu do różnych innych gór rozproszonych po całej Japonii. Fukuoka to fantastyczne miasto na japońskiej wyspie Kiusiu i jest warte odwiedzenia podczas podróży, a Japonia zwiedzanie nie znudzi się nawet najbardziej wybrednemu turyście ze względu na wiele ciekawych doznań. Dzięki wspaniałym możliwościom surfowania, fascynującej historii samurajów i mnóstwem zapaśniczych walk sumo, będziesz zaskoczony wszystkimi wspaniałymi rzeczami, które można robić w Fukuoka. Oprócz próbowania jedzenia w Dotonbori i robienia zakupów na popularnych ulicach i sklepach w Tokio, pamiętaj o zwiedzaniu również małych wiosek, zabytków i okolicznych obszarów miejskich.