Kiedy szukasz odpowiedniej odzieży roboczej dla swojego zespołu pracowników, może być trudno wiedzieć, od czego zacząć.

Przede wszystkim musisz zdecydować, czy kupujesz odzież letnią, ciepłą lub wodoodporną, albo odblaskową. Pogoda nie zawsze jest łaskawa dla osób pracujących na świeżym powietrzu, musisz wziąć pod uwagę warunki, które potrafią zmienić się kilka razy w ciągu dnia i zapewnić pracownikom odpowiednią odzież roboczą.

Jak wybrać odpowiednią odzież do pracy na świeżym powietrzu dla swojego zespołu

Odpowiednie spodnie robocze są niezbędne do pracy na powietrzu

Analizując, jakiej odzieży roboczej potrzebują twoi pracownicy wykonujący swoje obowiązki na zewnątrz, weź pod uwagę pogodę, jakiej będziesz się spodziewać w tym okresie. Jeśli projekt jest realizowany latem, spodziewaj się wysokich temperatur i ostrego słońca. Jeśli jest wiosna lub jesień, spodziewaj się deszczu i sporych wahań temperatury rano i wieczorem. Pogoda znacząco wpłynie na sposób ubierania pracowników. Warto też skonsultować się ze swoim zespołem, w jakich ubraniach roboczych do pracy na zewnątrz będą czuli się komfortowo podczas wykonywania swoich obowiązków.

Musisz również liczyć się z zakupem ubrań wierzchnich wodoodpornych, takich jak kurtki i spodnie, a także ocieplających warstw zakładanych pod spodem. Możesz także kupić polarowe bluzy do nakładania dodatkowych warstw na chłodniejsze dni i pod cienką, wodoodporną odzież. Twoi pracownicy prawdopodobnie będą się energicznie poruszać przy pracy, dlatego należy ich chronić przed zimnem, gdy się pocą. Właściwości odprowadzania potu to dobry pomysł na dodatkowe warstwy ubrań zakładane jesienią i zimą. Na lato ubrania robocze, które wybierasz, muszą być tak lekkie i przewiewne, jak to tylko możliwe. Powinny mieć również zwarte włókna, co zapobiegnie oparzeniom pracowników przez słońce. Możesz również kupić koszule, które mają w tkaninie zawartą ochronę przeciwsłoneczną.

Do wszelkiego rodzaju prac na zewnątrz odpowiednie będą carhartt spodnie robocze. Weź także pod uwagę porę roku, ponieważ kiedy szybko zrobi się ciemno, pracownicy będą słabo widoczni. Na przykład do prac na zewnątrz przy drogach twój zespół może potrzebować sprzętu odblaskowego, aby zapewnić maksymalną ochronę.