Każdy komputer musi pracować pod nadzorem system operacyjnego, będzie zarządzał naszym oprogramowaniem oraz całym sprzętem w naszym laptopie czy też w komputerze stacjonarnym.

Oczywiście będziemy potrzebowali systemów operacyjnych zarówno w domu jak i podczas pracy w filmie. Obecnie najpopularniejszym systemem operacyjnym jest Microsoft Windows 10, posiada wiele odmian, które określają poszczególne licencje. Oczywiście do domu zakupimy wersję Home a do firmy wersję Professional.

Oprogramowanie dla domu i biura

Programy komputerowe do biura

Prowadzenie biura często wymaga odpowiedniego oprogramowania takiego jak Microsoft Office, w tym przypadku będziemy potrzebowali wersję biznes, przeznaczonej do użytku w firmie. Oczywiście zwracamy uwagę na licencję tak aby była ona odpowiednio w zależności od tego czy będziemy oprogramowanie wykorzystywali w domu czy też firmie możemy znaleźć także licencje dla studentów. Pakiety Office będą zawierały takie oprogramowanie jak Word czyli edytor tekstu oraz Excel czyli arkusz kalkulacyjny, są to podstawowe programy za pomocą których możemy tworzyć różnego rodzaju dokumenty ale także tabele, które pozwalają na stworzenie uniwersalnych zestawień, raportów wykorzystywanych na co dzień firmy.

Dobrze obecnie mamy możliwość zakupu programów dla firm przez internet, w tym wypadku kupujemy kod aktywacyjny, który otrzymamy na naszą skrzynkę e-mail. Znajdziemy tam także link do strony producenta, skąd będziemy mogli pobrać pliki instalacyjne. Następnie powinniśmy przygotować urządzenie instalacyjne, w przypadku systemów operacyjnych, może być to pendrive, lub też po prostu zainstalować oprogramowanie na naszym komputerze. Z pewnością tego rodzaju forma zakupu programowania będzie dla nas opłacalna, jest to w pełni legalne oprogramowanie które będzie tańsze od wersji pudełkowych.

Tanie programy dla firm możemy zakupić na stronie Teamnet Software. Powinniśmy także chronić nasz komputer, w przypadku ruchu sieciowego możemy być narażeni na wiele różnych zagrożeń dlatego też zastosowanie rozwiązań związanych z ochroną sieci oraz poczty elektronicznej będzie bardzo istotne dzięki temu możemy bezpiecznie przeglądać internet oraz odbierać wiadomości e-mail. Dodatkowo oprogramowanie będzie skanowało pobierane przez nas pliki, dokumenty w poszukiwaniu elementów niebezpiecznych.