Awaria pompy hydraulicznej to najgorszy koszmar każdej firmy polegającej pracy sprzętu opartego na działaniu układów hydraulicznych.

Jest to szczególnie poważna sytuacja, gdy większość sprzętu jest zależna od pompy. Najpierw należy sprawdzić pompę hydrauliczną pod kątem widocznych oznak tego, co poszło nie tak. Jeśli po prostu zabraknie paliwa, jest to coś, co powinno być na tyle proste, aby samemu sobie poradzić. Jeśli jednak pojawią się większe problemy, będziesz musiał sprowadzić pomoc w postaci firmy zajmującej się serwisowaniem i naprawą pomp hydraulicznych.

Co można zrobić, jeśli pompa hydrauliczna ma usterkę

Jakie są najczęstsze przyczyny awarii pompy hydraulicznej

Na początku warto sprawdzić wszystkie płyny i rury lub węże, które mogą przeciekać. Dobrym pomysłem jest znalezienie jak największej liczby potencjalnych problemów, którymi można się podzielić z fachowcami. Po dokładnym sprawdzeniu pompy zadzwoń do centrum napraw hydrauliki, aby umówić się na naprawę awaryjną. Musisz przekazać wszystko, co zauważyłeś podczas sprawdzania pompy. Następnie będą mogli zdecydować, jak poważny jest problem i odwiedzić cię w wyznaczonym czasie, firmy tego typu dojeżdżają do klienta na miejsce.

Zazwyczaj pompy hydrauliczne mają tendencję do ulegania awariom z konkretnych przyczyn, należy je zatem sprawdzić. Jednym z najczęstszych problemów i najbardziej prawdopodobnym powodem awarii pompy jest to, że coś przedostało się do systemu. Dzieje się tak, gdy pompa nie była odpowiednio konserwowana i przypadkowe rzeczy mogą zostać wciągnięte do systemu, w tym włókna, płyny, a nawet kawałki metalu pozostałe po wykonaniu przedmiotu. Ponieważ te zanieczyszczenia mogą całkowicie zniszczyć pompę, musisz upewnić się, że zostały one wyeliminowane. Jeśli powietrze dostanie się do płynu hydraulicznego, zostanie sprężone przez pompę i spowoduje implozję. Może to spowodować przedostawanie się kawałków metalu do cieczy, a także może podnieść temperaturę pompy do niebezpiecznego poziomu. Jeśli pompa zaczyna nadmiernie zwiększać ciśnienie, może ulec całkowitej awarii z powodu nadciśnienia, dlatego trzeba na takie rzeczy zwracać baczną uwagę.

Artykuł powstał przy współpracy z serwisem pomp hydraulicznych https://www.hydroserwishs.pl