Obecnie kiedy poszukujemy nowego materaca do naszej sypialni, warto zwrócić uwagę na materace kieszeniowe, cieszą się one dużą popularnością, z pewnością wielu klientów wybiera je ze względu na wygodę.

Tego typu materace zawierają dużą ilość sprężyn kieszeniowych, każda z nich znajduje się w osobnej kieszonce, dzięki temu każdy ruch na materacu będzie odpowiednio niwelowany przez wielką większą ilość sprężyn, niż we wcześniejszych rodzajach materacy, gdzie sprężyny mogły być ze sobą połączone.

Jak wybrać dobry materac?

Jakie typ materaca zapewni nam spokojny sen?

Z pewnością są to materace bardziej komfortowe niż materace bonelowe, w tym przypadku kiedy na materacu śpią dwie osoby, wówczas ruch jednej z nich nie powoduje poruszania się całego materaca. Oczywiście pozwalają one na odpowiednie podparcie całego ciała, dodatkowo są to materace ciche, nie skrzypią tak jak materace z dużymi sprężynami. Oczywiście możemy znaleźć także modele ze specjalnymi strefami, w tym przypadku każda strofa będzie inaczej reagowała na nacisk. Oczywiście są to materace bardzo elastyczne, bardzo dobrze dopasują się do całego kształtu naszego ciała.

Możemy spotkać także materace piankowe lub też lateksowe, w tym przypadku materac będzie doskonałym podparciem całego ciała. Oczywiście w tym przypadku musimy zwrócić szczególną uwagę na twardość materaca, ponieważ wybór zbyt miękkiego do naszej wagi będzie powodował, iż nasze ciało będzie się zapadało. Na materacach znajdziemy oznaczenie od H1 do H4, będzie to oznaczenie twardości. Oczywiście jeżeli chcemy kupić materac najlepiej jest go wypróbować, możemy wstąpić do sklepu z materacami, położyć się na jednym z nich i sprawdzić czy dana twardość najbardziej będzie nam odpowiadała. W ten sposób zapewnimy sobie zdrowy i wygodny sen.

Naturalnie możemy zakupić różne wielkości materacy, może być to materac 180×200 cm lub też 160 x 200 cm. Są to najpopularniejsze modele materacy, możemy także zakupić materace o szerokości 80 czy też 100 cm dla łóżek pojedynczych.