Posiadając samochód osobowy, każdy z nas powinien o niego odpowiednio zadbać.

Nie mówimy tutaj tylko i wyłącznie o tankowaniu czy wymianie opon, nie mówimy również o standardowych naprawach w wyniku zużycia części eksploatacyjnych. Mowa jest tutaj raczej o kosmetyce auta, a więc porządnym jego umyciu, zabezpieczeniu lakieru, zadbaniu o felgi i opony, a także o porządnym wyczyszczeniu wnętrza naszego auta. Każde auto powinno być systematycznie czyszczone w ten sposób by zadbać zarówno o stan powierzchni lakierniczej jak i stan elementów wyposażenia wnętrza. Jak się jednak do tego zabrać i o czym powinniśmy pamiętać wykonując takiego czynności?

Dbanie o auto powinno być we krwi każdego właściciela samochodu.

Przede wszystkim cały proces możemy podzielić na dwa etapy, a więc na czyszczenie powierzchni, a także na ich zabezpieczenie.

Jeśli chodzi o sam proces czyszczenia powierzchni takich jak lakier czy plastiki wewnątrz to prawdę mówiąc nie są nam potrzebne żadne specjalistyczne środki chemiczne, wystarczy nawet najzwyklejszy domowy płyn do naczyń, do okien zwykły środek do ich czyszczenia, a skórzane fotele i kanapę możemy wyczyścić dobrze nawilżoną ścierka z dodatkiem szarego mydła. Sprawa zmienia się diametralnie, kiedy to już po umyciu całego auta z zewnątrz i wewnątrz będziemy musieli zadbać o to, by wszystkie te powierzchnie odpowiednio zabezpieczyć. Do każdej z powierzchni powinniśmy używać zupełnie innych środków do zabezpieczenia. Dla przykładu do powierzchni lakieru naszego samochodu, po odpowiednim oczyszczeniu powinniśmy użyć twardego wosku lub tak zwanego quick detailera, który skutecznie zabezpieczy lakier. Na czyste opony powinniśmy wykorzystać specjalny preparat zabezpieczający gumę oraz poprawiający jej wygląd. Do szyb samochodowych możemy użyć tak zwanej anty pary od wewnątrz, natomiast na zewnątrz warto zainwestować w tak zwaną niewidzialną wycieraczkę. Tutaj auto detailing Wrocław znajdziesz wszelkie niezbędne produkty, które przydadzą Ci się podczas czyszczenia auta.