,,Niewidzialny człowiek” to nowoczesna i odświeżona adaptacja książki H.

G. Wellsa o tym samym tytule, oraz klasycznego horroru z 1933 roku. Cecilia Kass (Elisabeth Moss) chce wyrwać się z toksycznego związku. Chce wytyczyć granicę i zerwać z brutalnym i uzależnionym od kontroli chłopakiem Adrianem Griffinem (Oliver Jackson-Cohen), który jest sławnym i niezwykle bogatym naukowcem i wynalazcą. Pewnej nocy podejmuje decyzję, by w końcu uciec od niebezpiecznego partnera. Z pomocą swojej siostry Alice (Harriet Dyer) ucieka w środku nocy, i ukrywa się u przyjaciela z dzieciństwa Jamesa (Aldis Hodge) i jego córki Sydney (Storm Reid). Jest tak bardzo przerażona myślą, że Adrian ją odnajdzie, że boi się wyjść z domu czy chociaż wyjrzeć przez okno. Po jakimś czasie jej były partner popełnia samobójstwo i wszystko wydaje się wracać do normy. Zawsze najbardziej boimy się tego, co jest niewidzialne

Podczas gdy Cecilia dziedziczy znaczną część jego fortuny, niezwykłe i przerażające wydarzenia zaczynają się dziać w jej życiu, i wkrótce doprowadzą do pierwszej śmierci i tragedii.

Kobieta jest coraz bardziej przerażona całą sytuacją. Domniemana wdowa jest pewna, że jej były tylko sfingował swoją własną śmierć, stał się w jakiś sposób niewidzialny i poluje na nią i na wszystkich, których kobieta kocha i na kim jej zależy. Niestety, ale nikt jej nie wierzy, a wiele osób myśli, że po prostu zwariowała i powinna się leczyć. Ogólnie rzecz biorąc to, co niewidzialne jest zawsze najbardziej przerażające, gdy koncentruje się na strachu i paranoi bohatera, który nie wie, skąd może spodziewać się ataku. Wydaje się, że na każdym kroku pojawia się niematerialne niebezpieczeństwo, które ostatecznie zagraża życiu nie tylko Cecilii, ale również wszystkich osób dookoła. Film Niewidzialny Człowiek koncentruje się na walce Cecilii o niezależność i poznanie prawdy. Nie może tego jednak udowodnić, ponieważ napastnika po prostu nie widać, a Cecilia zaczyna ze strachu niemal tracić zmysły. W końcu postanawia stawić czoła napastnikowi, ponieważ jest pewna, że to jej były, który nigdy nie przestanie jej prześladować.