Park dinozaurów w Krasiejowie to bez wątpienia miejsce warte odwiedzenia, znajdziemy tam wiele atrakcji, oczywiście głównym tematem parku są dinozaury.

Znajdziemy tam wiele bardzo realistycznych figur przedstawiających dinozaury, możemy zobaczyć figury ponad 70 gatunków w naturalnej wielkości. Z pewnością tego rodzaju wizualizacja pozwoli nam wyobrazić sobie, jak ogromne były to stworzenia. Oczywiście są one odwzorowane bardzo dobrze na podstawie zachowanych skamielin oraz kości. Figury tworzone były przy udziale specjalistów, którzy zajmują się na co dzień dinozaurami, na terenie parku jest także muzeum, pod którym znajdują się prawdziwe wykopaliska. Co roku naukowcy zajmują się badaniem tych wykopalisk, dzięki czemu pod szklaną podłogą będziemy mogli zobaczyć jak postępują pracę, jak spod ziemi wyłaniają się kolejne skamieliny dinozaurów. Oczywiście park rozrywki oferuje bardzo wiele atrakcji młodszym jak i starszym osobom, z pewnością dorośli również znajdą tutaj wiele ciekawych faktów z życia dinozaurów. Na uwagę zasługuje także wirtualne oceanarium, a będziemy mogli w nim zobaczyć bardzo realistyczne filmy. Poznaj życie prehistorycznych stworzeń w Parku Dinozaurów

Sprawdzimy jak żyły dinozaury wodne przed milionami lat, będziemy mogli zobaczyć wizualizacje różnych gatunków, z pewnością będzie to bardzo ciekawa propozycja dla wszystkich.

Bardzo ciekawym elementem zwiedzania będzie oczywiście Park Ewolucji, w którym będziemy mogli założyć wirtualne okulary, zwiedzać muzeum z udziałem lektora, który będzie informował nas przez słuchawki o kolejnych atrakcjach zwiedzania. Będziemy mogli poznać tam nie tylko historię samych dinozaurów, ale także historię człowieka, narzędzia pierwszych ludzi, możemy zobaczyć jak kiedyś żyli, w jaki sposób powstawały narzędzia, jakie znamy obecnie. Oczywiście Park dinozaurów Polska to miejsce, gdzie warto wybrać się na wycieczkę szkolną, z pewnością charakter edukacyjny tego miejsca jest bardzo istotny. Możemy zapoznać się więc życiem prehistorycznych zwierząt, poznawać ich zwyczaje, możemy zobaczyć jak pracują archeologowie, a także posłuchać o dinozaurach od specjalistów, którzy zajmują się nimi na co dzień.