Ozonowanie jest procesem w którym będziemy dezynfekowali powietrze oraz różne powierzchnie za pomocą ozonu, który zostaje wytworzony za pomocą specjalnego urządzenia.

Oczywiście ozon nie występuje naturalnie przez dłuższy czas w środowisku naturalnym. Dlatego też jest on wytwarzany przez specjalne urządzenia. Wystarczy wlać wodę i podpiąć do źródła zasilania i można wytwarzać ozon. Oczywiście należy uszczelnić w miarę możliwości miejsce, w którym będziemy prowadzili ozonowanie. Ozon ma świetne właściwości dezynfekujące, uwolniony atom tlenu łączyć się łatwo z innymi atomami powodując ich utleniane. Zwalcza wirusy i bakterie, przez co szybko będzie można zdezynfekować i odkazić dowolną przestrzeń. Ozon oczywiście jest gazem, zatem dotrze do każdego miejsca, co jest świetnym rozwiązaniem. Można się także szybko pozbyć zapachów, co będzie bardzo pomocne w przypadku starszych domów, czy też dopiero co wyremontowanych, możemy w ten sposób łatwo pozbyć się zapachu farby. Oczywiście w ten sposób będziemy mogli oczyszczać także wodę, ozon na całym świecie stosowany jest do uzdatniania wody. Woda zawiera różne mikroorganizmy żywe organizmy żywiące się substancjami organicznymi, metalami, ropą naftową, chemikaliami i sobą nawzajem. Właściwości dezynfekujące ozonu

Chociaż większość mikrobów jest całkowicie nieszkodliwa i nie stanowi zagrożenia dla zdrowia, inne mogą być niebezpieczne.

W wodzie znajdziemy bakterie E coli, jeśli woda jest dostarczana z zamkniętej, wywierconej studni głębinowej wówczas możemy założyć że jest ona czysta. Jednak jeżeli woda pochodzi z innych ujęć wówczas trzeba będzie w jakiś sposób ją uzdatnić. Ozonowanie w samochodzie często dotyczy systemu klimatyzacji, ale warto także zastosować ozonowanie w środku auta. Można będzie w ten sposób łatwo odświeżyć naszą tapicerkę. Oczywiście ozonowanie można będzie zastosować wszędzie gdzie możemy ograniczyć dopływ powietrza, ponieważ ozon musi osiągnąć określone stężenie w powietrzu, aby mógł spełniać swoja rolę. Jeżeli chcemy w ten sposób oczyścić nasz dom wówczas warto wynająć firmę która wykonuje ozonowanie Łuków jest miastem gdzie znajdziemy odpowiednich fachowców.