Wyobraź sobie, że jedziesz nocą w nieznanym miejscu, gdy nagle słyszysz wyraźny trzask pękającej opony.

Bez pomocy drogowej utknąłbyś na poboczu drogi, próbując samodzielnie zmienić uszkodzone koło w ciemności. Ale jeśli masz możliwość skorzystania z pomocy drogowej, wystarczy jeden telefon, aby załatwić taki problem. Specjalista zostanie natychmiast wysłany do twojej lokalizacji, abyś mógł jak najszybciej wrócić na drogę ze sprawnym samochodem. Trzy najczęstsze powody, dla których kierowcy wzywają pomoc drogową dotyczą stłuczek, wypadnięcia z drogi, rozładowanych baterii, przebitych opon i zablokowanych kluczyków we wnętrzu auta. Wielu dostawców oferuje również inne przydatne usługi ratunkowe, takie jak dostawa paliwa, gdy zabraknie go w trakcie jazdy, a jesteśmy daleko od stacji benzynowej. Jeśli samochód nie nadaje się do dalszej jazdy i nie ma możliwości usunięcia usterki na miejscu, pojazd zostanie odholowany do najbliższego punktu serwisowego, gdzie zajmie się nim mechanik. Dlaczego usługi takie jak pomoc drogowa są potrzebne

Bez pomocy drogowej samodzielne poradzenie sobie z niektórymi awariami nie jest po prostu możliwe, dodatkowo długi czas spędzony na poboczu drogi stwarza niebezpieczeństwo dla wszystkich kierowców.

Każdy powinien rozważyć skorzystanie z pomocy drogowej w sytuacjach kryzysowych, ale jest to jeszcze ważniejsza usługa dla osób starszych, rodzin z małymi dziećmi, osoby podróżujące na duże odległości, oraz dla kierowców posiadających starsze modele pojazdów, które częściej się psują. Pomoc drogowa różni się od innych rodzajów ubezpieczenia, które można uzyskać z polisy ubezpieczeniowej samochodu lub gwarancji producenta. Podstawowe ubezpieczenie samochodu zwykle pokrywa tylko koszty naprawy szkód powstałych w wyniku wypadków, ale auto pomoc wroclaw – auto-pomoc-24h.pl może świadczyć różne usługi, nie tylko w nagłych wypadkach. Gwarancje obejmują naprawę lub wymianę wadliwych części w nowym pojeździe, ale z wyjątkiem kilku rzadkich przypadków, przebite opony i puste zbiorniki paliwa nie są objęte gwarancją, dlatego warto samodzielnie nawiązać współpracę z firmą oferującą pomoc drogową i holowanie.