Na naszym rynku odnaleźć można wiele wysokiej klasy sklepów z wyposażeniem wnętrz, które w swojej ofercie posiadają wysokiej jakości, nowoczesne wyposażenie łazienek.

W ofercie sklepów, możemy znaleźć wysokiej jakości glazurę, gres, terakotę krajowych oraz zagranicznych producentów. Obecnie klienci bardzo chętnie wybierają płytki z gresu, jest to materiału wytrzymały, odporny, w przypadku łazienki czy też w kuchni najlepiej wybrać modele z warstwą szkliwa. Gres szkliwiony doskonale będzie sprawdzał się w miejscach wilgotnych, jest odporny na wodę i wilgoć, dlatego też często wybierany jest do łazienki.

Trwałe płytki do kuchni i łazienki

Parametry płytek podłogowych i ściennych

Warto zwrócić uwagę, iż płytki łazienkowe powinny posiadać odpowiednie właściwości, powinny być odporne na nasiąkanie, w tym przypadku wybieramy płytki o nasiąkliwości poniżej 3%, tego rodzaju znaczenia znajdziemy na pudełkach. Oczywiście w przypadku płytek na podłodze będziemy zwracali uwagę na właściwości antypoślizgowe, w tym przypadku możemy znaleźć oznaczenia R10, R11, R12, które informują nas, iż są to płytki, które zapewniają dobrą przyczepność. Oczywiście płytki powinny być także odporne na ścieranie, warto zwrócić uwagę, iż słabej jakości płytki w ciągu kilku lat mogą stracić swój wygląd, mogą pojawić się w nich przetarcia.

Oczywiście liczy się także jakość, producenci często określają jakiego gatunku płytki oferują. Oczywiście najlepiej wybrać jest płytki gatunku pierwszego, które są równe, łatwo je ułożyć, będą dobrze wyglądały na naszej ścianie czy też podłodze. Dodatkowo w ofercie producenci mają także płytki rektyfikowane, jest to płytka która przechodzi obróbkę mechaniczną, ścinana jest krawędź aby otrzymać równe boki. Jest to istotne ze względów praktycznych ale także wizualnych, cienka fuga pozwala uzyskać jednolite podłogi czy też ściany.

W przypadku płytek ściennych warto wybrać model Synergy, jest to płytka od producenta Paradyż, która doskonale sprawdzi się na naszych ścianach. W tym przypadku będzie to płytka o wielkości 30 x 60 cm, mogą być to także płytki, które posiadają wypukłą strukturę, lub też płytki proste. Jeżeli poszukujemy płytek tego typu, warto wejść na stronę https://e-plytki.eu/pl/c/SYNERGY/6385, znajdziemy tam różne kolory płytek Synergy.