Lwów jest najczęściej odwiedzanym miastem przez Polaków na Ukrainie. Można tam szybko dojechać różnymi środkami transportu, miasto jest piękne i niedrogie dla mieszkańców Europy środkowej i zachodniej.

Dlatego też wycieczki do Lwowa cieszą się tak dużą popularnością. Jednym z miejsc wartych odwiedzenia jest Stare Miasto we Lwowie. Możemy przechadzać się wąskimi ceglanymi uliczkami Starego Miasta możemy zobaczyć rynek, i przepiękną architekturę. Lwów nazywany jest skarbem Europy Wschodniej. Przez ponad 8 wieków miasto było częścią sześciu różnych krajów. Nawet dzisiaj zarówno miejscowi, jak i turyści odczuwają wpływ Zachodu i Wschodu na ulice starego miasta, gdzie domy kryją wiele legend i tajemnic. Podczas wycieczki zobaczysz Rynek, serce Lwowa i odwiedzisz dzielnice żydowską, armeńską i rosyjską. Zobaczysz także najstarszą aptekę we Lwowie, dowiesz się jakie jakie były realia życia w tym średniowiecznym mieście. Ciekawą atrakcją Lwowa są podziemia, przechodząc pod Lwowską Starówką, usłysz o tajemnicach i zakorzenionych w historii miasta. Można odwiedzić lochy katedry dominikańskiej i pozostałości zamku księcia Lwa, a także katakumby pod Muzeum Farmacji.

Można zwiedzić takie atrakcje jak Teatr Opery i Baletu, Katedra Dominikańska, Stary Rynek, kulturalne i handlowe centrum Lwowa przez ponad 500 lat. Oczywiście na trasie wycieczki nie może zabraknąć cmentarza Łyczakowskiego.

Ciekawą ofertę wycieczek do Lwowa można zobaczyć na stronie https://www.kresy.com/. Warto odwiedzić także lwowskie kafejki i restauracje, można tu spróbować nie tylko kuchni typowej dla Ukrainy czy Rosji, ale znajdziemy tu także kuchnię ormiańską czy też gruzińską. Możemy spróbować pierogów w różnych odmianach, można spróbować także tradycyjnych alkoholi. Warto także zobaczyć jak wygląda życie nocne w tym wyjątkowym mieście. Znajdziemy tu dyskoteki, i kluby nocne w których toczy się życie po zmroku, zatem każdy znajdzie coś dla siebie. Można także wybrać się w okoliczne góry, z pewnością wielbiciele pieszych wycieczek również nie będą zawiedzeni.