Kiedy nie mamy pomysłu jak spędzić udany dzień z całą rodziną możemy wybrać się do wyjątkowego parku dinozaurów. Jura Park mieści się w miejscu, gdzie cały czas prowadzone są prace wykopaliskowe.

Archeolodzy cały czas natrafiają n nowe skamieniałe kości dinozaurów, stad też pomysł na ten wyjątkowy park. Znajdziemy tu wiele atrakcji dla młodych jak i starszych. Z pewnością bardzo duże wrażenie robi muzeum skamielin, gdzie możemy oglądać kości dinozaurów sprzed milionów lat. Pod szklaną podłogą możemy zobaczyć stanowiska archeologiczne, gdzie cały czas prowadzone się pracę. W okresie letnim można także oglądać archeologów przy pracy, jest to jedyne tego rodzaju miejsce na świecie. W całym parku znajduje się około 200 figur dinozaurów naturalnej wielkości, możemy zatem na własne oczy jak duże były kiedyś zwierzęta, które zamieszkiwały naszą planetę. Jest to bardzo ciekawa atrakcja, która spodoba się z pewnością każdemu odwiedzającemu.

W parku znajduje się wiele atrakcji tematycznych.

W jednym z budynków możemy za pomocą grafiki komputerowej przenieść się w czasie i oglądać morskie dinozaury, cała wystawa jest bardzo przekonująca, na uwagę zasługuje pokaz z Megadolonem, czyli ogromnym rekinem który żył kiedyś w oceanach i osiągał długość 20 metrów. Zobaczymy tam także innych morskich zwierząt z czasów prehistorycznych. Na terenie parku znajduje się także kino gdzie możemy oglądać filmy 3D na temat życia dinozaurów, dodatkowo efekty są wzmacniane przez poruszające się fotele i chlapiącą wodę. Z pewnością rodzice także nie będą się nudzili zwiedzając park. Można spędzić tam cały dzień i nie zobaczyć wszystkich atrakcji, co roku park dinozaurów odwiedzany jest przez bardzo duże ilości turystów z całego świata, z całą pewnością jest to miejsce które trzeba zobaczyć. Przed parkiem znajduje się duży parking, który może pomieścić samochody wszystkich gości, na miejscu znajdziemy także miejsce aby coś zjeść i odpocząć pomiędzy oglądaniem kolejnych atrakcji.