Magnetoterapia, czyli terapia pulsującym polem elektromagnetycznym, ma wiele zastosowań dla koni, psów i kotów, od gojenia ran i urazów po łagodzenie lęku.

Obecnie mamy coraz więcej narzędzi i sposobów leczenia, aby zapewnić zwierzętom domowym właściwą opiekę weterynaryjną, terapie poprawiające ich zdrowie i samopoczucie. Terapie alternatywne otwierają całe spektrum możliwości, które pomogą zapewnić, że nasi zwierzęcy towarzysze pozostaną zdrowi i szczęśliwi na długie lata. Jedną z metod leczenia jest magnetoterapia, która może pomóc w szeregu dolegliwości u koni, psów i kotów, w tym bólu, obrzęku, zapalenia stawów, złamania kości, urazów i lęku, może również wspomagać gojenie ran i miejsc po operacji.

Jak działa terapia zwierząt polem magnetycznym?

Czy terapia polem magnetycznym jest opcją dla twojego psa lub kota?

Elektromagnetyzm to siła magnetyczna związana z elektrycznością. Kiedy prąd przepływa przez drut, powstaje pole magnetyczne prostopadłe do kierunku przepływu prądu. Magnetoterapia to nie to samo, co przyczepianie zwykłych magnesów do twojego psa tam, gdzie boli. Zamiast tego magnetyzm jest pulsacyjny. Oznacza to, że zaczyna się, zatrzymuje, zaczyna, zatrzymuje, w kółko. Jest znacznie skuteczniejszy niż stały magnetyzm. Ale nie można uzyskać tego pulsującego efektu od zwykłego magnesu, nawet silnego.

Magnetyzm przenika przez futro twojego zwierzęcia i przez prawie wszystko, co może mieć na sobie, na przykład opatrunek, gazę, gips, koc, te przedmioty nie wpływają na jego siłę. Więc nie musisz golić zwierzęcia, aby go w ten sposób leczyć. Jeśli jednak jego sierść jest bardzo gruba i puszysta na obszarze, który wymaga leczenia, możesz ją nieco przyciąć, w ten sposób można zbliżyć urządzenie do rehabilitacji zwierząt do jego ciała.

Urządzenie, za pomocą którego odbywa się rehabilitacja zwierząt polem magnetycznym, może być wyposażone w szereg dodatków, w tym koce i materace, odpowiednie do użytku z psami i końmi. Ze względu na swoją elastyczność i moc są również drogie, dlatego są najczęściej używane przez gabinety weterynaryjne. Właściwie zastosowana magnetoterapia może złagodzić ból, obrzęk i zapalenie stawów u psa lub kota, a także może przyspieszyć gojenie ran i urazów oraz złagodzić niepokój. Możemy w ten sposób poprawić komfort i zdrowie zwierzęcia, zapewnić mu szybki powrót do formy.