Drut oporowy Kanthal to stop żelazo-chrom-aluminium o dobrej odporności na utlenianie.

Jest to powszechnie używany drut i można go przykładowo znaleźć w elektronicznych papierosach. Znajdziemy również ten drut w formie taśmy o różnych przekrojach i wykończeniach nawiniętej na rolki. Tego typu drut oporowy jest łatwy w obsłudze, ale wystarczająco sztywny, aby utrzymać swój kształt po uformowaniu w zwoje, co jest ważne podczas procesu odprowadzania wilgoci. Jest niezwykle popularny jako drut pierwotny przy budowie cewek jednodrutowych.

Czym się charakteryzują druty oporowe Kanthal

Drutów i taśm oporowych Kanthal powszechnie się używa

Kanthal to niedrogi drut oporowy i powszechnie dostępny w większości sklepów z materiałami specjalistycznymi, sklepach internetowych, a nawet na popularnych portalach sprzedażowych.
Z drugiej strony, Nichrom i stal nierdzewna są doskonałymi przewodami do trybu zasilania przy niższych rezystancjach, nie oznacza to jednak, że nie można ich używać do niemal wszystkich rodzajów zastosowań, gdzie potrzebny jest drut oporowy.

Obecnie wiele specjalistycznych firm dysponuje precyzyjnymi walcarkami do produkcji wysokiej jakości drutu płaskiego i taśm o wąskich tolerancjach, wyposażonymi w walcowanie krawędzi i pomiary laserowe, aby zapewnić dokładne pomiary. Standardowym wykończeniem jest płaski drut i taśma o zaokrąglonych krawędziach, ale w razie potrzeby można wyprodukować również kwadratowe krawędzie. Dodatkowo można walcować twardą stal nierdzewną do produkcji drutu płaskiego o bardzo dużej wytrzymałości na rozciąganie.

W zależności od wymagań klienta taśma oporowa Kanthal może być precyzyjnie nawinięta warstwowo na szpule, aby zapewnić stały, kontrolowany wypływ podczas produkcji i zastosowania. Możemy również wykorzystać u producenta odpowiedni sprzęt do obróbki taśm, przyciąć taśmę na odpowiedni wymiar lub długość, dokonać obróbki krawędzi, czy zamówić taśmę nawijaną poprzecznie. Taśmy oporowe Kanthal możemy zamówić na stronie https://www.gutex.pl/tasmy-oporowe-kanthal/, odpowiednio dostosowane do naszych potrzeb i w wymiarach odpowiadających naszym zapotrzebowaniom.