W przypadku dachów płaskich często stosuje się izolacje z papy, pamiętajmy iż często są to dachy, które nie wymagają napraw, przy okazji wymiany papy możemy zastosować nową izolację, dzięki czemu zmniejszamy straty ciepła.

Oczywiście papa jest bardzo popularnym materiałem, który używany jest także dzisiaj głównie do dużych powierzchni płaskich. Warto zwrócić uwagę, iż żywotność papy możemy nieco zwiększyć, możemy ją w odpowiedni sposób zabezpieczyć. Pomimo iż sama zasada ocieplania oraz izolacji za pomocą styropianu i papy pozostała taka sama, to możemy obecnie znaleźć lepszej jakości materiały.

Zabezpieczenie i izolacja dachów

Jak zabezpieczyć dach z papy?

Oczywiście w przypadku budynków posiadających dachy z papy można wykorzystać specjalne środki konserwacyjne, może być to przykładowo pewnego rodzaju płynna membrana, która zabezpieczy wszelkie nieszczelności, przedłuży wytrzymałość papy na kolejne lata. Są to produkty, które możemy stosować także w przypadku balkonu czy basenu, warto zwrócić uwagę iż jest to produkt odporny na działanie warunków atmosferycznych, można bardzo skutecznie i izolować połączenia papy, a także w ten sposób środek płynny będzie docierał do trudno dostępnych miejsc.

Dodatkowo możemy obecnie wykorzystać bardzo nowoczesne materiały. W przypadku izolacji ścian, mogą być to różnego rodzaju materiały natryskowe, dzięki czemu uzyskamy większą izolacyjność, pozbędziemy się wilgoci. Tego rodzaju rozwiązanie stosuje się często w przypadku kiedy nasz budynek znajduje się pod powierzchnią gruntu, w przypadku piwnic. Warto zwrócić uwagę, iż obecnie coraz częściej w budynkach stosuje się garaże podziemne, w związku z czym należy odpowiednio zaizolować powierzchnię.

Jeżeli poszukujemy tego rodzaju rozwiązań warto wejść na stronę www.proof-tech.com/konserwacja/, znajdziemy tam bardzo nowoczesne systemy związane z konserwacją, zabezpieczeniem różnych powierzchni, mogą być to dachy, ściany budynków. Z pewnością właściwa izolacja może pozwolić nam uniknąć występowania grzyba czy pleśni, które są trudne do usunięcia.