Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak wykonać miły masaż? Oczywiście, że tak i szukasz odpowiednich wskazówek i trików, które z pewnością mogą to urzeczywistnić.

Będziesz zaskoczony, gdy będziesz dalej czytać, jak ważne są małe rzeczy.Podczas masażu nie zapomnij skupić uwagi na szyi i ramionach. Podczas gdy podczas masażu dużo uwagi poświęca się plecom, szyja i ramiona mogą również utrzymywać napięcie i stres. Poświęcenie czasu na ich masowanie przynosi wiele ulgi i może poprawić doznania podczas masażu.Przed wykonaniem masażu wypróbuj wiele rodzajów olejków. Jest to bardzo ważne, ponieważ każdy organizm inaczej reaguje na oleje, więc Twoim zadaniem jest znalezienie odpowiedniego. Olejki są niezwykle ważne, ponieważ zapewniają nawilżenie, co poprawia zdolność do masażu.Omów swoje potrzeby z terapeutą. Niektórzy ludzie mogą czuć się trochę nieswojo na myśl o masażu, ponieważ czują się poza kontrolą. Poinformuj masażystę o wszelkich obolałych miejscach, takich jak plecy, kolana lub szyja, aby mógł ich uniknąć lub odpowiednio je leczyć. I nie zapomnij poinformować ich o swoich preferencjach dotyczących takich rzeczy, jak muzyka w tle, oświetlenie w pomieszczeniu i temperatura. Chodzi o to, abyś mógł się zrelaksować, więc upewnij się, że warunki Ci odpowiadają.Nie wstawaj od razu po masażu, zwłaszcza przy głębokim masażu tkanek. Większość ludzi doświadcza napadów zawrotów głowy lub uczucia oszołomienia, jeśli ciało nie ma czasu na przetworzenie zabiegów masażystki. Zrelaksuj się jeszcze trochę i pozwól swojemu ciału się uregulować, zanim wrócisz do swojego dnia.Kiedy wykonujesz masaż, postaraj się, aby osoba, którą masujesz, miała jak najmniej ubrań. Jeśli czują się niekomfortowo, mogą nosić ręcznik, aby przez cały czas czuć się bezpieczniej. Wielka wiedza na temat uzyskania wspaniałego masażu

Odsłonięcie obszarów ciała jest nie tylko kojące, ale także ułatwia pracę.Odpowiedni zapach może wzmocnić masaż.

Powinieneś używać tylko łagodnych zapachów, a nie czegoś przytłaczającego. Należy unikać silnego zapachu leczniczego; użyj czegoś, co pachnie owocowo lub kwiatowo. Przyjemny zapach może całkowicie odprężyć osobę, nad którą pracujesz.Postaraj się zachować rozmowę po masażu. Możesz pokochać rozmowy ze swoim masażystą, ale rozmowa podczas masażu nie pozwala Ci na pełne odprężenie. W rzeczywistości może to spowodować napięcie niektórych mięśni, co jeszcze bardziej utrudni pracę terapeuty. Mów jednak o swoich potrzebach — jeśli w pokoju jest zbyt zimno, muzyka jest zbyt głośna lub jest to inny czynnik, który nie pozwala ci zapaść się w głęboki relaks.Spróbuj zbudować relację ze swoim terapeutą. Jeśli zaufasz osobie trzymającej ręce na swoim ciele, bardziej się odprężysz, pozwalając masażowi osiągnąć pełnię swoich możliwości. Zawsze powinieneś porozmawiać z terapeutą z wyprzedzeniem, aby upewnić się, że jesteś gotowy.Jeśli cierpisz na schorzenia, takie jak wysokie ciśnienie krwi, lub jesteś w ciąży, powiedz o tym przed wykonaniem masażu. W większości przypadków masaż nadal będzie bezpieczny, ale technika prawdopodobnie będzie wymagała dostosowania. Profesjonalny masażysta może pomóc Ci uzyskać relaks, którego szukasz, pozostając bezpiecznym, jeśli chcesz się odezwać.Teraz nadszedł czas, aby wprowadzić w życie to, czego się nauczyłeś. Zacznij od małych kroków i pracuj nad doskonaleniem technik. Będziesz zaskoczony, jak dużo pracują i jak ludzie pokochają twój nowo odkryty talent. Ucz się więcej, a nadal będziesz ich zadziwiać.