Dla każdego, kto miał nieszczęście cierpieć z powodu bólu pleców, każda ulga byłaby mile widzianym widokiem.

Chociaż istnieje wiele przyczyn bólu pleców, nie ma prostych lekarstw. Ten artykuł ma na celu dostarczenie wskazówek i porad dotyczących radzenia sobie z przewlekłym bólem pleców i łagodzenia go.Możesz zapobiec niepotrzebnym kontuzjom pleców nawet bez ortezy. Aby zmniejszyć obciążenie pleców, które absorbują plecy, zawsze stój ze stopami na szerokość ramion, zginaj się i podnoś z kolan zamiast z pleców. Centrowanie ciężkich przedmiotów przed ich podniesieniem również pomaga zapobiegać naprężeniom.Aby uzyskać natychmiastową, trwałą ulgę w bólu w przypadku poważnych urazów pleców, musisz uzyskać receptę od lekarza. Niestety, dostępne bez recepty środki przeciwbólowe nie są przeznaczone do leczenia przewlekłego bólu pleców spowodowanego poważnymi urazami, takimi jak pęknięte dyski. Jeśli nie możesz natychmiast skontaktować się z kręgarzem, poproś swojego lekarza o wypisanie recepty na oksykodon lub morfinę.Po zakończeniu ćwiczeń upewnij się, że się rozciągasz. Pomoże to zachować rozluźnienie i elastyczność mięśni oraz zapobiegnie ich napinaniu. Nadmiernie napięte mięśnie są bardzo częstym źródłem bólu pleców, więc chcesz tego uniknąć. Rozciągając się w ramach rozluźnienia, będziesz w stanie rozluźnić te mięśnie.Upewnij się, że pijesz wystarczającą ilość wody. Ciało ludzkie to przede wszystkim woda, w tym nasze mięśnie i dyski w naszych kręgosłupach. Proste kroki, aby wyeliminować ból pleców

Zapewnienie wystarczającej ilości wody pomaga zwiększyć rozmiar krążków międzykręgowych, co zapewni elastyczność kręgosłupa i zmniejszy ból pleców.

Naprawdę nie możesz pić za dużo wody.Oddaj się często czynnościom sercowo-naczyniowym. Aktywność sercowo-naczyniowa jest bardzo pomocna w utrzymaniu zdrowszego ciała i doskonale kondycjonuje stawy i mięśnie, pomagając zapobiegać bólom pleców. Chociaż istnieją inne świetne ćwiczenia, treningi sercowo-naczyniowe znacznie mniej obciążają mięśnie pleców, oferując tym samym optymalne ćwiczenie dla osób, które odczuwają ból pleców.Aby uniknąć bólu pleców, unikaj siedzenia przez dłuższy czas. Siedzenie jest szkodliwe dla pleców. Jeśli musisz siedzieć cały dzień przy biurku, wstawaj co jakiś czas i rozciągaj się lub chodź. Podobnie, jeśli spędzasz dużo czasu w samochodzie, rób częste przerwy, aby móc rozprostować nogi.Stwierdzono, że stosowanie akupunktury i masaży jest wspaniałe w łagodzeniu bólu pleców. Obie te techniki uwolnią endorfiny do twojego ciała, które sprawią, że poczujesz się znacznie lepiej i pozwolisz ciału się zrelaksować. Kiedy to się stanie, Twoje mięśnie mogą uzyskać pomoc, której potrzebują.Bez względu na przyczynę, jeśli cierpisz na ból pleców i musisz się pochylić, pamiętaj, aby zrobić to kolanami, a nie plecami. Wiele osób cierpi na nadwyrężenia lub bóle pleców, ponieważ pochylają się, używając pleców, co powoduje zbyt duży nacisk na kręgosłup.Jeśli cierpisz na ból pleców, wyjmij słuchawki! Badania pokazują, że muzykoterapia zmniejsza niepełnosprawność związaną z bólem, lękiem i depresją. Muzyka może mieć nawet niewielki, natychmiastowy wpływ na zmniejszenie bólu. Przeprowadź badania, aby dowiedzieć się, jakie rodzaje muzyki są najbardziej terapeutyczne.Jeśli cierpisz na ból pleców, pamiętaj o ostrożnym podejściu do swoich aktywności przez cały dzień. Poznaj swoje ograniczenia i dowiedz się, kiedy powstrzymać się przed zadawaniem większego bólu pleców. Jeśli wykonujesz czynność, która powoduje, że zaczynasz odczuwać ból pleców, natychmiast przestań, w przeciwnym razie zaryzykujesz dalsze szkody.Z treści tego artykułu możesz zobaczyć światełko na końcu tunelu przewlekłego bólu. Wszyscy cierpiący na przewlekły ból chętnie próbują wszystkiego, co może złagodzić ból. Postępując zgodnie ze wskazówkami i poradami zawartymi w tym artykule, możesz znaleźć schemat, który będzie dla Ciebie odpowiedni.