W czasie użytkowania pojazdu może pojawić się wiele sytuacji, kiedy pojawiają się wgniecenia na karoserii.

Może być to spowodowane uderzeniem, odpryskiem kamienia, gradobiciem, nieprawidłowym parkowaniem. Oczywiście może także ktoś uderzyć w nasz samochód, przykładowo podczas wyjeżdżania z parkingu. Jeżeli wgnieceniom nie towarzyszy uszkodzenie lakieru, wówczas możemy spróbować usunąć je bezinwazyjnie, nie używając szpachli czy też bez potrzeby ponownego lakierowania.

Jak pozbyć się wgnieceń z lakieru auta?

Profesjonalne usuwanie wgnieceń metodą PDR

Doświadczony blacharz będzie wypychał uszkodzone miejsce tak, aby blacha powróciła do swojego dawnego stanu, lub też będzie wyciągał ją od zewnątrz. Oczywiście użycie techniki będzie zależało od dostępności miejsca, przykładowo w przypadku uszkodzenia drzwi będziemy mogli zdjąć pokrycie od wewnątrz, wyjąć szybę, aby uzyskać lepszy dostęp. Jednak niekiedy może okazać się, iż dostęp do karoserii nie będzie możliwy od środka, wówczas należy postarać się wyciągnąć uszkodzenie za pomocą wybijaka. W tym przypadku wybijak będzie przytwierdzony do powierzchni karoserii za pomocą gorącego kleju, po wyciągnięciu w ten sam sposób zostanie odklejony.

Oczywiście powinniśmy wybrać profesjonalny zakład naprawczy, który specjalizuje się w tego rodzaju naprawach. Warto zwrócić uwagę, iż wiele wgnieceń można usunąć praktycznie od ręki. Specjaliści posiadają właściwe narzędzia, dzięki którym można łatwo także wypchnąć część karoserii, oczywiście należy posiadać doświadczenie, wiedzieć w jakim miejscu przełożyć dane narzędzie, jakiej siły należy użyć. Wówczas karoseria może powrócić do swojego poprzedniego kształtu bez szkody dla lakieru. Oczywiście w przypadku maski, klapy bagażnika czy też drzwi możemy niekiedy zdjąć elementy tapicerki, wówczas oczywiście będzie to usługa nieco bardziej czasochłonna. Naturalnie należy dotrzeć do miejsca, aby można było zlokalizować od środka wgniecenie i wykonać odpowiednie prace, które pozwolą na niwelacje uszkodzenia.

Firmy blacharskie, które nie prowadzą tego rodzaju usług, mogą skorzystać obecnie ze szkoleń, informacje na ten temat znajdziemy na stronie szkoleniepdr.pl – Profesjonalne szkolenia PDR pozwolą wprowadzić do zakładu blacharskiego nową usługę. Z pewnością jest ona obecnie poszukiwana przez wielu kierowców, cieszy się dużym zainteresowaniem ze względu na cenę, szybkość i jakość wykonania usługi.