Kiedy poszukujemy pomysłu na spędzenie czasu z rodziną dobrym pomysłem może być tematyczny park rozrywki, w naszym kraju można znaleźć coraz więcej tego rodzaju miejsc.

Czasem potrzebujemy chwili wytchnienia, musimy odpocząć od pracy i obowiązków. Wówczas można wraz z całą rodziną spędzić miło czas, tego rodzaju miejsca oferują moc atrakcji. Dobrym pomysłem może okazać się odwiedzenie parku dinozaurów w Krasiejowie, znajdziemy tam figury dinozaurów które żyły na ziemi przed setkami milionów lat. Ich wygląd można odtworzyć na podstawie znalezionych skamieniałych kości i nowoczesnych technik komputerowych. W Krasiejowie odkryto skamieliny kości dinozaurów dlatego też lokalizacja nie jest przypadkowa. W jednym z pawilonów parku znajdują się nawet czynne wykopaliska archeologiczne. Pod nogami zwiedzających znajdują się czynne wykopaliska z odsłoniętymi kośćmi prawdziwych dinozaurów. W parku można znaleźć także Park Ewolucji w którym możemy zapoznać się nie tylko z historią dinozaurów, ale także historią człowieka. Znajdziemy tam wystawę narzędzi z epoki krzemu, znajdziemy tam wiele różnych narzędzi. Które były używane na co dzień, także do polowania.

W parku możemy dowiedzieć się wiele na temat dinozaurów.

Skamieniałości dinozaurów zostały po raz pierwszy rozpoznane w XIX wieku. W 1842 r. Paleontolog Richard Owen ukuł termin dinozaur, pochodzący od greckiego deinos, oznaczającego straszny lub strasznie wielki oraz sauros, oznaczającego jaszczura lub gada. Większość dobrze znanych dinozaurów w tym Tyrannosaurus rex, Deinonychus i Velociraptor należą do rzędu znanego jako dinozaury jaszczurowate. Te dinozaury o gadzich biodrach mają miednicę skierowaną do przodu, podobnie jak bardziej prymitywne zwierzęta. Często mają długą szyję, duże i ostre zęby, długie drugie palce i pierwszy palec, który jest silnie skierowany z dala od pozostałych palców. Krasieński park rozrywki pokazuje jak zyły te ogromne gady właśnie dzięki uzyskaniu bardzo dokładnych informacji na temat ich fizjonomii.