Najpopularniejszym sposobem na udrażnianie rur jest obecnie zdecydowanie metoda ciśnieniowa. Pozwala na poradzenie sobie z przetkaniem rur, ale także z usuwaniem zatorów w instalacji zewnętrznej.

Zaletą tego rozwiązania jest możliwość użycia tylko wody pod wysokim ciśnieniem. Bez konieczności wykonywania wykopów można przywrócić sprawność kanalizacji zewnętrznej. Woda pod wysokim ciśnieniem jest w stanie oczyścić twardy nalot z kamienia wodnego, który osadza się na ścianach rur. Bardzo uciążliwym problemem jest niesprawnie działająca kanalizacja. Nieraz zdarzyło się, że kanalizacja wybiła w budynku prywatnym, firmie lub hali produkcyjnej. Do takich sytuacji nie można dopuszczać. Zazwyczaj powodem takiej sytuacji jest zapchana kanalizacja podłączona do szamba miejskiego.

W takich przypadkach metoda hydrodynamiczna jest najskuteczniejsza. Najlepiej radzi sobie z oczyszczaniem rur ze starych osadów.

Do udrożnienia kanalizacji można wykorzystać także maszyny elektryczne. Sprężyna jest wprowadzana do rury odpływowej z dużą siłą, co pozwala na osiągniecie bardzo dobrych efektów. Metoda ta charakteryzuje się znacznie wyższą skutecznością, niż stosowanie sprężyn ręcznych. Pozwala skutecznie udrożnić zator rury kanalizacyjnej, ale także oczyścić ją całkowicie. Dzięki temu usterka nie będzie nawracała i raz na zawsze pozbędziemy się problemu z zatykaniem kanalizacji. Trzeba jednak mieć świadomość, że każdą sytuację hydraulik powinien potraktować indywidualnie. Należy dobrać wielkość sprężyny do średnicy rury, a także wybrać odpowiednią końcówkę czyszczącą dopasowaną do rodzaju zatoru, jaki się utworzył. Tylko wtedy udrażnianie kanalizacji Warszawa może być skuteczne. Dzięki wysokim obrotom spirali, przepychanie rur odbywa się w skuteczny sposób, a końcówka czyszcząca rozbija zator i oczyszcza rurę. Dzięki temu bez żadnych problemów można korzystać z kanalizacji. Działa ona niezawodnie, bez najmniejszych problemów.