Świnoujście bywa nazywane letnią stolicą Polski. Nic dziwnego – uzdrowiskowe walory w połączeniu z licznymi atrakcjami nadmorskimi i dogodnymi noclegami nad morzem sprawiają, że co roku jest chętnie odwiedzane przez tysiące turystów. Dlaczego warto pojechać do Świnoujścia? Sprawdź!

Planujesz wyjazd nad morze, ale nie chcesz ograniczać się do leżenia na plaży? Szukasz kurortu, w którym zwiedzisz interesujące miejsca, a w międzyczasie popływasz i wypoczniesz na plaży? Zależy Ci na wygodnym noclegu, ale nie musi to być luksusowy hotel? Zobacz wygodne apartamenty Świnoujście i zaplanuj urlop.

Noclegi morze – dlaczego warto pojechać do Świnoujścia?

Świnoujście to nieprzypadkowo jedna z najpopularniejszych nadmorskich miejscowości – ciepłe morze, piękna plaża, uzdrowiska i muzea przyciągają tu turystów od lat! Dlaczego warto zdecydować się właśnie na Świnoujście?

  1. Plaża w Świnoujściu ciągnie się aż przez 10 kilometrów. Jest to jednocześnie najszersza plaża w Polsce. W najbardziej rozległym miejscu ma 200 metrów, a piaszczysty pas nieustannie zwiększa się dzięki cofaniu się morskich wód.
  2. To najdalej wysunięte na północny-zachód miasto w kraju, a jednocześnie jedyne w Polsce miasto położone na kilkudziesięciu wyspach i wysepkach, w tym trzech zamieszkanych: Uznam, Wolin i Krasibór.
  3. Morze Bałtyckie przy Świnoujściu jest wyjątkowo ciepłe – najcieplejsze na polskim wybrzeżu). Latem prądy podnoszą temperaturę wody nawet do 25-26°C. W połączeniu z bezpiecznymi, dość płytkimi kąpieliskami tworzy to doskonałe warunki dla miłośników pływania w słonej wodzie. Co więcej, kąpielisko na wyspie Uznam od lat otrzymuje certyfikat Błękitnej Flagi, co oznacza, że spełnia wysokie wymogi dotyczące ochrony środowiska.
  4. W Świnoujściu znajduje się najwyższa w Polsce latarnia morska. Budowla ma aż 68 metrów wysokości. Jednocześnie jest najwyższą na świecie latarnią ceglaną.
  5. Świnoujście to miejscowość o charakterze uzdrowiskowym. Klimatyczne walory miasta doceniono już w 1826 roku. W sanatoriach i zakładach lecznictwa wykorzystuje się dobroczynne właściwości borowiny oraz solanki pochodzących z lokalnych źródeł. Uzdrowisko specjalizuje się w leczeniu schorzeń kardiologicznych, narządów ruchu, reumatologicznych, laryngologicznych czy dermatologicznych.
  6. Świnoujście może pochwalić się rozbudowaną bazą noclegową. Do wyboru są m.in. pokoje w kwaterach prywatnych, pensjonaty czy hotele. Warto zwrócić uwagę również na apartamenty w Świnoujściu, które zapewniają duży stopień prywatności i niemal domowe warunki wypoczynku. Większość z nich mieści się w bezpośrednim sąsiedztwie plaży oraz nadmorskiej promenady. Oferta obejmuje też apartamenty z dostępem do jacuzzi, sauny czy sali fitness.
  7. Coś dla siebie znajdą tu również miłośnicy muzeów. W mieście znajdują się takie obiekty jak Muzeum Rybołówstwa Morskiego, Muzeum Obrony Wybrzeża czy Podziemne Miasto na Wyspie Wolin.
  8. Świnoujście to doskonałe miejsce, by wybrać się na wycieczkę promem. Można stąd popłynąć do Szwecji lub do jednego z niemieckich letnisk. Atrakcją są również katamarany i skutery wodne.
  9. W Świnoujściu znajduje się wiele pozostałości po fortach i umocnieniach. Miłośnicy historii i militariów mogą zajrzeć do Westbatterie czy do Fortu Gerharda.

Chcesz spędzić swój upragniony urlop nad Bałtykiem, ale nadal nie wiesz jeszcze, w jaką miejscowość wybrać? Zobacz również inne noclegi nad morzem i zaplanuj swój wyjazd już dziś!