Tyle można powiedzieć o ogrodnictwie.

To sposób na obcowanie z naturą, tchnięcie życia w ziemię i tak dalej. Jest jednak kilka ważnych punktów, o których należy pamiętać podczas prac w ogrodzie, aby zapewnić pozytywne, bezstresowe wrażenia. Ten artykuł przedstawia niektóre z tych punktów w prosty sposób.Używaj bylin okrywowych na słonecznych obszarach. Byliny okrywowe mogą być używane jako alternatywa dla trawy, gdzie ruch pieszy jest minimalny lub na obszarach, gdzie trawa jest trudna do utrzymania, na przykład na zboczu. Przydają się również między większymi bylinami, ponieważ pomagają zwalczać chwasty i utrzymują wilgotną i chłodną glebę. Dobrym wyborem na byliny okrywowe są tymianek płożący, ajuga, różne rozchodniki, alyssum i armeria.Jeśli nie jesteś fanem noszenia rękawiczek podczas prac w ogrodzie, ale nadal nie znosisz brudnych paznokci, przed rozpoczęciem spróbuj zeskrobać je w kostce mydła. Mydło zapobiega przedostawaniu się brudu pod paznokcie, a mydło zapobiega pękaniu lub łamaniu się paznokci.Upewnij się, że wybierasz odpowiednie nasiona dla swojej lokalizacji i strefy. Niektóre rośliny rosną lepiej w określonych lokalizacjach. Pakiety nasion zwykle zawierają informacje dotyczące stref USDA. Informacje dotyczące stref odporności roślin USDA są również dostępne online. Dobrym tego przykładem jest uprawa pomarańczy w cieplejszym klimacie i jabłek w chłodniejszym klimacie.Popraw zdrowie swojej gleby przed zasadzeniem plonów i nasion. Trzy lub cztery tygodnie wcześniej użyj związków organicznych, takich jak ściółka, nawóz i kompost, aby zwiększyć wartość odżywczą i retencję gleby. Poprawi również retencję wody, stworzy bufor glebowy i nie tylko.Aby urozmaicić nudny ogród, spróbuj użyć pnączy. Roślina pnąca może dodać wizualnego zainteresowania do ogrodzenia lub drzewa i jest świetnym sposobem na ukrycie wszelkich nieatrakcyjnych konstrukcji. Dodatkową zaletą jest to, że większość roślin pnących jest bardzo łatwa w utrzymaniu. Porady ogrodnicze dla soczystego, zdrowego ogrodu

Winorośl kiwi, wspinaczka lwiej paszczy i chwały to świetny wybór.Zielony ogród musi zaczynać się od nasion, a nie od roślin.

Świadomym ekologicznie sposobem założenia nowego ogrodu jest rozpoczęcie od nasion. Większość szkółek używa dużo plastiku, który nie podlega recyklingowi. Jeśli chcesz kupić rośliny, znajdź szkółkę stosującą metody ekologiczne lub wyhoduj swoje rośliny z nasion.Postaraj się pozbyć ślimaków, gdy tylko je zobaczysz. Ślimaki będą nadal zjadać twoje rośliny, aż twój ogród stanie się tylko skorupą swojej dawnej postaci. Istnieje wiele metod chemicznych i organicznych, które możesz wypróbować; znajdź coś, co działa dla Ciebie i chroń swoje rośliny!Zwalczanie szkodników jest trudne, gdy masz ogród warzywny. Chociaż chemikalia mogą pomóc w zwalczaniu szkodników, należy unikać używania zbyt ostrych, ponieważ warzywa, które uprawiasz w swoim ogrodzie, są przeznaczone do jedzenia. Zamiast uciekać się do tych szkodliwych chemikaliów, możesz powstrzymać szkodniki ogrodowe, po prostu zwracając szczególną uwagę. Jeśli złapiesz szkodniki wcześnie, możesz je skutecznie usunąć ręcznie.Jeśli sadzisz rośliny, które wymagają dużej ilości słońca, sadź miniaturowe ogrody tam, gdzie słońce świeci najbardziej. Jeśli masz rośliny, które potrzebują więcej niż sześciu godzin światła słonecznego, pogrupuj je w małe działki na swoim podwórku. Jeśli Twój taras lub taras jest najbardziej nasłoneczniony, posadź rośliny w pojemnikach o odpowiedniej wielkości i umieść je w najjaśniejszym miejscu, jakie możesz znaleźć.Ogrodnictwo to wspaniały sposób na więź z naturą. Ten artykuł zawiera kilka rad, o których należy pamiętać podczas pracy w ogrodzie, aby zapewnić jak najmniej stresujące i jak najbardziej pozytywne doświadczenia. Podane wskazówki mogą pomóc ci właściwie zająć się ogrodnictwem i skoncentrować się na rzeczach, które sprawiają, że jesteś najszczęśliwszy.