Obecnie możemy wybierać opakowania jednorazowe nie tylko z tworzyw sztucznych czy plastiku, ale również wykonane z innych materiałów, przykładowo pochodzenia roślinnego, które są biodegradowalne na wysypiskach lub kompostowalne w domu.

Mają one wiele zalet, przede wszystkim są bezpieczne dla środowiska, nie zalegają na wysypiskach śmieci, szybko się rozkładają na materiał organiczny oraz mają wszechstronne zastosowanie. Do produkcji takich opakowań nie używa się paliw kopalnych, ale surowców odnawialnych pochodzenia roślinnego, jak ziemniaki, trzcina cukrowa, kukurydza czy papier z recyklingu. Takie produkty jednorazowe ulegają biodegradacji lub można je kompostować w domowych pojemnikach na kompost lub na wysypiskach śmieci. Niektóre rodzaje ekologicznych opakowań można także poddać recyklingowi. Tworzywa sztuczne są wytwarzane z ropy naftowej, gazu ziemnego, celulozy, etylenu i propylenu, węgla i soli, a proces od wydobycia do składowania wytwarza miliardy ton gazów cieplarnianych, co przyspiesza zmiany klimatyczne. Dodatkowo plastiki nie rozkładają się przez setki lat i przyczyniają się do zaśmiecania naszej planety, zagrażają również zdrowiu i życiu zwierząt, a także ludzi. Należy zatem szukać alternatyw dla jednorazowych produktów wykonanych z plastiku, przykładowo poprzez użycie opakowań biodegradowalnych, z recyklingu i z bezpiecznych dla środowiska materiałów odnawialnych, na przykład pochodzenia roślinnego. Opakowania jednorazowe, które są bardziej przyjazne dla środowiska

Dzięki temu nie tylko dbamy o środowisko, ale nasza firma zyskuje również w oczach klientów zainteresowanych ekologią i ograniczeniem użycia plastików.

W bardzo wielu branżach możliwe jest wykorzystanie bardziej przyjaznych dla środowiska opcji opakowań, a znajdziemy naprawdę szeroką gamę typowych jednorazowych rozwiązań, jak eko opakowania. Na wysypisku naturalne mikroorganizmy trawią biodegradowalny plastik w ciągu kilku lat, a nie setek w porównaniu z tradycyjnymi tworzywami sztucznymi. Z pewnością używając takich produktów pomagamy zmniejszyć ilość odpadów z tworzyw sztucznych gromadzonych na wysypiskach, których nigdy nie można rozłożyć.