Producenci monitorów komputerowych nieustannie szukają sposobów na ulepszenie monitorów ciekłokrystalicznych (LCD) i lamp katodowych (CTR). Niektóre z osiągnięć technologicznych obejmują czas reakcji LCD i klarowność kolorów, dzięki czemu są szybsze i mogą obsługiwać szeroki zakres prac obliczeniowych, takich jak edycja, gry i projektowanie.

Monitory różnią się trwałością, zużyciem energii i środkami bezpieczeństwa. Wybór monitora, który odpowiada Twoim potrzebom, wymaga wzięcia pod uwagę zalet i wad monitorów. Monitory LCD z ocenami Energy Star zużywają niewiele prądu w porównaniu do maszyn CRT, ponieważ monitory LCD zużywają od 25 do 50 watów, natomiast monitory CRT zużywają od 60 watów do 80 watów. Dokładną ilość energii zużywanej przez monitor można określić za pomocą kalkulatorów zużycia energii online. Dzięki temu osoby fizyczne lub firmy mogą śledzić koszty ogólne, takie jak rachunki za prąd, i proponować korzystne środki oszczędzania energii. Jednym z najprostszych sposobów, aby komputer stacjonarny był jak nowy, jest wymiana monitora. To samo dotyczy tych, którzy używają laptopa podłączonego do zewnętrznego wyświetlacza. Jedną z wielkich zalet monitorów jest także to, że wielu z nas korzysta z modeli, które przekroczyły prymat. Ponieważ możesz ponownie użyć monitora po zakupie nowego komputera, istnieje duża szansa, że monitor stojący na twoim na biurku jest znacznie starszy niż komputer. A ponieważ w ciągu ostatnich kilku lat sytuacja uległa tak szybkiej poprawie, warto rozważyć aktualizację sprzętu poprzez zakup nowego monitora.

Technologia wyświetlania nie kończyła się na przejściu z CRT na LCD, od tego czasu stale się poprawia. Jeśli twój monitor ma zaledwie kilka lat, możesz być zaskoczony, o ile lepszy jest obecny sprzęt. Zastąp stary monitor nowym, a prawdopodobnie zobaczysz wiele korzyści. Monitory są teraz większe niż kiedykolwiek, ale nowy monitor przynosi znacznie więcej korzyści niż większy obszar wyświetlania. Monitory komputerowe Full HD są teraz standardem, a coraz większa ich liczba oferuje rozdzielczość UHD lub 4K. To sprawia, że czytanie tekstu jest znacznie łatwiejsze dla oczu, pozwala na jednoczesne otwieranie większej liczby okien i czyni cuda dla każdego rodzaju treści multimedialnych. Jeśli chodzi o monitory komputerowe, potrzebujesz czegoś, co wygodnie mieści się na biurku, zapewniając jednocześnie mnóstwo miejsca na ekranie. Podczas gdy w przeszłości monitory około 20-calowe były powszechne w użyciu, dziś, chyba że naprawdę ograniczasz się do miejsca, nie ma potrzeby kupowania niczego poniżej 22 cali.

Dla większości 24 czy 26-calowy będzie punktem odniesienia, ponieważ możesz znaleźć w sprzedaży wiele rodzajów ekranów w tym rozmiarze w rozsądnej cenie i będą działały fantastycznie w rozdzielczości 1080p. Jednym z aspektów monitorów komputerowych, który należy wziąć pod uwagę, jest rozdzielczość. Podczas gdy 1080p był kiedyś złotym standardem, dziś jest to tylko podstawa. Jeśli zechcesz wydać trochę więcej pieniędzy na nowy monitor, warto rozważyć kilka innych opcji, zwłaszcza jeśli chcesz poprawić przestrzeń na ekranie lub efekty wizualne w grach. Rozdzielczość to jednak nie wszystko. W rzeczywistości zbyt duża rozdzielczość na zbyt małym ekranie może często być denerwująca, ponieważ zmniejsza wszystkie obrazy i zmusza do powiększenia wszystkiego, aby łatwo można je było odczytać. Jeśli chcesz uzyskać rozsądną przejrzystość, ale chcesz zaoszczędzić na kosztach lub skupić się na innych, ważniejszych funkcjach. Rozdzielczość 1080p jest idealna do wyświetlaczy o przekątnej od 21 do 24 cali. Monitory te oferują doskonałą jakość obrazu, a teraz, gdy konkurują z 4K, ich ceny są bardzo niskie. Jeśli jednak chcesz przekroczyć 24 cale, powinieneś rozważyć rozdzielczość co najmniej 2560 x 1440, a być może nawet 4K. Ceny monitorów 4K stale spadają i coraz więcej użytkowników decyduje się na krystalicznie czysty obraz. Monitory do komputerów znajdziesz na stronie https://vobis.pl/monitor-30-cali.