Od zarania dziejów ludzie lubili oceniać innych oraz wyróżniać tych, którzy wykonywali swoje działania najlepiej.

Nie inaczej jest teraz, szczególnie wśród przedsiębiorstw. Przyznawanie nagród i wyróżnień wprowadza do codziennej pracy element rywalizacji i tym samym napędza rozwój. Plebiscyt Orły funkcjonuje już od kilkunastu lat. Nagradza on najlepsze firmy w wybranych branżach, od niedawna także piekarzy. Głównym kryterium przyznawania wyróżnień są oceny konsumentów. Organizatorzy analizują noty, które otrzymują poszczególne piekarnie na wybranych portalach internetowych. Następnie przy pomocy specjalnego wzoru wyliczają średnią ważoną, która jest decydującym wskaźnikiem, na podstawie którego zapada decyzja o tym, które firmy otrzymają statuetkę. Orły Piekarnictwa są zatem cenną wskazówką dla konsumentów, którzy muszą podjąć decyzję odnośnie tego, czyj produkt chcą kupić lub z czyich usług skorzystać. Co najważniejsze, wyliczenia uwzględniają zarówno pozytywne, jak i negatywne opinie, dzięki czemu dają szerszy obraz tego, jak postrzegane jest wybrane przedsiębiorstwo.
Czym są Orły Piekarnictwa?

Gdzie można znaleźć listę laureatów Orłów Piekarnictwa?

Piekarnie, które zostaną wyróżnione w plebiscycie, otrzymują statuetkę, a także prawo do korzystania z materiałów graficznych – mogą w dowolny sposób pochwalić się tym, że dostały taką nagrodę. Czasem robią to np. w formie naklejki na drzwiach, jednak najpopularniejszą formą jest umieszczenie informacji na stronie internetowej i w social mediach. Jest to istotna informacja dla potencjalnych klientów. Informacje o nagrodach potwierdzają wysoką jakość produktów, ale także przyciągają uwagę i sprawiają, że piekarnia staje się bardziej wiarygodna. Organizator także wspiera najlepsze firmy poprzez ich promocję. W tym celu wykorzystuje przede wszystkim kanały internetowe.
Na jego stronie internetowej można znaleźć listę, na której znaleźli się wszyscy laureaci Orłów Piekarnictwa ze wszystkich regionów kraju.